Srpen 2012

❅Vánoce Gabriny❅

31. srpna 2012 v 11:38 | Santice |  Vánoce

Obvykle vstanu v 8 hodin ráno, někdy dříve, někdy později. Bývám vzhůru většinou první nebo druhá. (předběhne mě sestra) Chvíli sleduji krajinu z okna a pokud je sníh tak je mi ještě krásněji. (z mého pokoje je vidět na rozlehlé pole) Pak snídám co je zrovna po ruce (mám celiakií, takže žádnou vánočku a další podobné věci ve kterých je mouka nemůžu.) a se sestrou si zapneme televizi s pohádkami. Potom jdu já a někdy i sestra zdobit stromeček. Když sestra zrovna nezdobí, chystá si věci na trénink. Když vstane a nasnídá se i taťka, jde se sestru na trénink na který se chystala. (hraje ve světovém tenisu) Většinou se pak probudí i mamka s bratrem. Mamka mi občas taky pomůže. Dá se teda říct, že zdobení stromečku je tak trochu moje práce. :D Ale baví mě to. Minulí rok mi poprvé dovolili abych ho udělala podle sebe a sladila ho. Jinak vždycky všichni chtěli totální mix všeho, na což se mi už fakt koukat nechtělo.
Potom většinou koukám na televizi, případně dokončuji výzdobu nebo cokoliv na co nezbyl čas. Pak přijede před obědem sestra s taťkou kteří se cestou z tréninku stavili pro babičku s dědou. Obědváme pak hrachovou polévku od babičky, makovce, ořechovníky, buchty... to co jsme den nebo dva dny před Štědrým dnem pekly u babičky. Když se naobědváme a slehne nám, většinou začne bratr dělat bramborový salát a já s taťkou jdu do polí s našim psem. Když se urousení vrátíme, většinou se chvíli hřejeme u krbu nebo se díváme na TV. Potom jdu dát králíkům můj vánoční dárek pro ně- zeleninovo ovocný salát který jim připravím. Taky se věnuji ostatním zvířatům, pomáhám v kuchyni a dívám se na televizi.
Před večeří kterou máme asi tak v 5 nebo 6 hodin se jdeme obléct, upravit a připravíme stůl. Máme modlitbu se zapálením čtvrté svíčky, přípitek, houbovou omáčku, rybí polévku(kdo chce tak hrachovou), bramborový salát s kaprem. Někdy mezi tím, nevím po kterém nebo před kterým jídlem, ale máme také oplatky s medem. Během večeře taky chodí ulicemi kapela s trumpetami a dalšími nástroji. Taky mají sebou světlo pro které vždy mamka dojde na ulici. Po večeři babička nemůže vydržet a ač ji všichni přesvědčujeme, uklízí věci do myčky. :D Taky kdo chce tak si může dát cukrový které před večeří naskládáme do takových talířů nad sebou. Potom jdeme všichni děti do pokoje a naskládají se dárky pod stromeček. Dokud jsem na Ježíška věřila, taťka vždycky zapaloval venku prskavky a já se sourozenci jsme se s mamkou a babičkou nebo dědou dívali, zatímco ten co nenápadně zůstal dole naskládá dárky pod stromek, taťka až prskavky dosvítili přišel domů, zazvonil na zvoneček, pak dělal že právě přiběhl a křičel na nás že něco vidí pod stromečkem, nebo si dělal srandu že prej jsme asi zlobili, protože pod stromečkem nic není. No ale jak zazvonil zvoneček, začali jsme zpívat koledu a došly jsme po schodech ke stromečku. Dospívali jsme a všichni si poposedají kolem stromečku do sedaček. Pak se začneme se sestrou střídat v podávání dárků a rozbalujeme. :-) Když to všechno skončí, prohlížíme dárky a jíme cukroví. babička s dědou odjedou a kdo chce jde na vánoční mši do kostela, ale poslední dobou tam nikdo nechodí, protože vždycky dostaneme něco co můžeme hrát všichni a tak hrajeme a mamka babičku s dědou odváží domů, takže tam už pár let nikdo nebyl pokud vím. :D Samozřejmě celý den jsou zapnuté v rádiu koledy. ;-)
Vaše příběhy posílejte na email bile-vanoce-santice@seznam.cz