Říjen 2015

❅Teplé nápoje❅

11. října 2015 v 16:03 | Santice |  Vánoce
Zdravím všechny Vánocofily,
dnes jsem si připravila článek, kde bych chtěla shrnout všechny teplé nápoje, bez kterých si nedokážu Vánoce představit.
Existuje mnoho variant, jak tyto nápoje získat. Když se nebojíte investovat peníze, zajdete si do Starbucks, Costa Coffe, Tchiba. Ale pro domácí pohodu se tyto dobroty dají snadno vytvořit doma.
1. Cappuccino
Mým oblíbencem je oříškové cappuccino. Existuje však mnoho druhů (Vanilka, Espresso či jiné..). Tuto směs seženete ve všech obchodech. Já osobně kupuji velké balení v Makru. Vyjde to za levný peníz a ze všech značek mi chutná nejvíce.
Příprava je opravdu snadná. Do hrníčku vsypete směs cappucinna, přidáte cukr a zalijete to vroucí vodou.
caffeinegalore.tumblr.com:
2. Horká čokoláda
Uznejte, kdo by neměl rád horkou čokoládu. Hořká čokoláda, mléčná čokoláda či bílá čokoláda. Je to jen na Vás a Vaších chutích.
Pojďme si říct stručnou přípravu tohoto nápoje!
Připravme si: 100 g čokolády, 250 ml mléka, 250 ml smetany, vanilkový cukr, skořice
Čokoládu si nalámeme na kousky, vložíme ji do hrnce spolu s mlékem a smetanou a pomalu jej ohříváme. Musíme vyčkat do úplného rozpuštění čokolády. Poté přidáme vanilkový cukr a trochu skořice. Necháme povařit. Poté vypneme oheň a metličkou čokoládu šleháme.
Nakonec čokoládu nalejem do šálku, přidáme šlehačku, kterou můžeme podrobit nastrouhanou čokoládou či posypat kakaem/skořicí.
The Manliness:

3. Medovina
Jestli jste milovníkem Medoviny. Nezbývá Vám nic jiného, než si u včelaře zakoupit její láhev. Jelikož musí minimálně rok zrát. Jestli však navštěvujete rádi Vánoční trhy, zakoupíte ji ve většině stánků.
Christmas Market in Basel, Switzerland:

4. Svařené víno
Svařené víno známe také pod pojmem Svařák. Příprava je opět snadná. V hrnci svaříme malé množství vody s kořením (hřebíček, skořice) a cukrem. Tím zajistíme provonění vína. Poté dolijeme vínem a necháme lehce zahřát. Pozor nevaříme!
Rozlejeme do sklenic a přidáme plátek citrónu.

❅Nové intro k videím❅

10. října 2015 v 20:17 | Santice |  Vytváříme se Santicí

Vítám všechny VÁNOCOFILY!
Dnes jsem poprvé zapnula Camtasia Studio 8 a zkusila vytvořit "intro na úrovni". Dobře asi se všichni zasmějeme, ale intro jsem tvořila poprvé.
Do budoucna se můžete těšit na opravdu krásné DIY, které budu točit na nový telefon (jestli se uráčí přijít).
Dále bych si chtěla pohrát s designem blogu a rozhodně zvětšit stránku včetně menu.
*Video si dejte do HD kvality

Zatím se mějte Vánočně!
xoxo Santice

❅Advent 2015❅

3. října 2015 v 20:16 | Santice |  Advent
Každý z nás se zajisté těší na první Adventní neděli. Děti dostanou adventní kalendář plný čokoládek, na stole se objeví adventní věnec, který provoní celý dům. A v poslední řadě začneme svůj domov zútulňovat krásnými dekoracemi.
Na které neděle letos vychází Advent?
železná neděle 29.11.2015
bronzová neděle 6.12.2015
stříbrná neděle 13.12.2015
zlatá neděle 20.12.2015


❅Zpověď Santice❅

3. října 2015 v 19:48 | Santice |  deník Santice
Vítejte!
Po měsíci jsem zde opět zavítala s omluvou mé aktivity. Září jsem však měla natolik nabité, že nezbyl čas přidávat jakékoliv články. A co se dělo tak zajímavého? V prvé řadě výměnný pobyt. Dne 9.9. 2015 jsem s pár studenty SZŠ a VOŠZ odjela daleko na sever Německa. Přesněji do městečka Cadenberge, kde si nás rozebrali němečtí studenti a jejich rodiny.
Navštívili jsme spoustu krásných míst. Jedno z nich je ostrov Helgoland, na který jsme jeli 3 hodiny, jak jinak než lodí. Byli jsme i na ostrůvku Düne, který obývá rodinka tuleňů.
O Německu bych mohla vyprávět týdny, tudíž se pojďme zpět aklimatizovat na ČR.
Po příjezdu nastalo to nejhorší. Škola. Dopisování nekonečných zápisů, zkoušení a testy.

Nebudu slibovat aktivitu, ale ve svém volném čase se vynasnažím přidávat články. Točit DIY a jiné.
Mějte se krásně
xoxo Santice