Září 2017

❅Vánoční světelné dekorace- Renegad❅

24. září 2017 v 16:23 | Santice |  Vánoce


Jak využít vánoční světelné dekorace a vyzdobit celý byt či dům?
Také zbožňujete různé malé či velké vánoční světelné dekorace, které dokážou být tou poslední třešničkou na svátečním imaginárním dortu? Zkuste si jich pár pořídit a rozzářit celý prostor vašeho bytu nebo domu. Nevíte, kam něco takového vlastně umístit? Inspirujte se v našem článku.

>VÍCE V C.Č.<

❅90 dní do Vánoc, RENEGAD❅

24. září 2017 v 15:49 | Santice |  deník Santice

Dnešní datum v kalendáři oznamuje, že již za 90 dní nás navštíví Ježíšek. Je až děsivé, jak rychle to od loňských Vánoc uteklo. Dnes vás obeznámím ve zkráceném článku, na co se již od příštího týdne můžete těšit. Každý známe to dilema, kdy chceme obdarovat originálními dary své blízké, ale hlava není schopná nic vymyslet. Vydám proto článek, inspiraci na vánoční dárky pro rok 2017, v plánu mám i natočit DIY s ručně vyráběnými dary. Dozvíte se, jak se slaví Vánoce v cizině, kde si můžete zakoupit novou světelnou výzdobu a ne jen to ve spolupráci s firmou Renegad.
Blog obohatím o recepty, vánoční povídky ale i o filmové recenze s odkazem ke shlédnutí online! :)
Přesně za týden vyjde první video, kdy si společně vyzdobíme pokoj/dům do podzimního kabátku za co nejlevnější peněžní částku.
Určitě blog nadále sledujte, budu ráda za reakce a mějte se v upršenou neděli krásně!

xoxo Santice

❅Vánocofil❅

23. září 2017 v 13:39 | Santice |  Vánoční koledy

Jakoby to bylo včera, kdy mě oslovila talentovaná slečna Christina Delaney s novou vánoční písní Vánocofil. Je tomu však již 4 roky a já i letos tento song sdílím na svém blogu. Spusťte si klip a nechte se už v září nastartovat na období před Vánoci.

xoxo Santice


❅Tradice spojené s adventem❅

23. září 2017 v 12:47 | Santice |  Advent

V předchozím článku jsme si prozradili, kdy nás v letošním roce čeká první adventní neděle. Teď si však povíme tradice, tradice lidové i moderní, které právě 3. prosince na první adventní neděli započnou v mnoha domácnostech.
Mezi ty nejčastější patří právě výroba věnce a s ní zapalování svíce.
V naší rodině méně častá tradice, která se provádí 4. prosince je řezání barborek.
Vyzdobíme si domácnosti, domov nám provoní pečení perníčků, aby nám do Štědrého dne změkly a více zdatní si troufnou upéct i perníkovou chaloupku či perníkový věnec.
Časem nám kromě perníčků přibudou i jiné druhy vánočního cukroví, já si nedokáži Vánoce představit bez vanilkových rohlíčků a kokosových či rumových kouliček.
Jako další nám nesmí chybět jmelí zavěšené nad dveřmi. Máme o důvod více políbit své blízké. Také zdobení stromečku, nakupování dárků či procházka na vánoční trhy se řadí k tradicím adventu.
A jaké tradice preferujete právě vy?

xoxo Santice

❅Advent 2017❅

23. září 2017 v 11:33 | Santice |  Advent

Advent na rok 2017 máme skoro za dveřmi, jehličí na věnci nám do domovů vnese kouzelnou vůni, ve městech se budou pomalinku rozsvěcovat stromečky. Pojďme se tedy spolu podívat, kdy si v letošním roce zapálíme první adventní svíci.
Zajímavostí je, že poslední tedy 4. adventní svíci si zapálíme přesně na Štědrý den.
Taky se těšíte jako já? :-)

1. adventní neděle- železná neděle vyjde na 3. prosince 2017
2. adventní neděle- bronzová neděle vyjde na 10. prosince 2017
3. adventní neděle- stříbrná neděle vyjde na 17. prosince 2017
4. adventní neděle- zlatá neděle vyjde na 24. prosince 2017