Listopad 2017

Vánoce na míru

10. listopadu 2017 v 8:30 | Santice |  Vánoční reklamy, písničky

Před týdnem vydala Ewa Farná novou vánoční písničku, která mě naprosto okouzlila. A co probouzí ve Vás? :)


Co k Vánocům pro maminku?

9. listopadu 2017 v 18:20 | Santice |  Vánoce

Každá maminka by si pod stromeček zasloužila modré z nebe, svůj ostrov pro odpočinek a svou planetu pro úplné vypnutí. Naše bankovní konto však ukazuje omezený rozpočet a jednu kapsu máme prázdnou, druhou pro změnu vysypanou. A však i z mála se dá vykouzlit nepopsatelná radost.
V první řadě si musíme uvědomit, že každý človíček je jiný. Co potěší mou maminku, nemusí potěšit tu Vaši. A však jestli maminkám nasloucháme, nebude výběr dárečku žádná věda.
Co pod stromečkem potěší ze všeho nejvíce? Ručně dělané dárky. Já osobně dávám přednost dárkům spotřebním namísto "lapače prachů". Za poslední dobu jsem si oblíbila výrobu bomb do koupele, do budoucna určitě přidám návod. Letos bych ráda udělala s vůní perníčků. V DM drogerii jsem objevila za cca 35 Kč pytlíček s vůní perníku sůl do koupele, pro barvu a aroma využiji perníkové koření.
Zda-li chcete mamince věnovat kosmetiku, ujistěte se zda-li je výběr správný. Jsou výrobky, které ji mohou na pleti udělat paseku. Některé vadí parfémované výrobky, jiná dá přednost kosmetice přírodní. Přírodní kosmetiku doporučuji vybírat v Bylinkáři, kde vám prodejci rádi poradí. Stejně tak je to s parfémy, přičuchněte k aktuálně používanému parfému a vybírejte takzvaně "po čuchu". Je rozdíl, když zakoupíte namísto elegantní vůně sportovní či vůni květinovou.
Knihy jsou volba, která nikdy generaci maminek neomrzí. Je důležité vybrat tak, aby spadala do maminčiny oblíbené kategorie. Přeci jen zakoupit detektivku, když ráda čte romány je veliký rozdíl. Má mamča je spíše typ- přírodní kosmetika, vesmír, jóga a celková esoterika. Při návštěvě knihkupectví jsem udělala kup roku, kdy jsem sehnala skvělou knihu Miluj svůj život- Společník a rádce. Kniha obsahuje nejen překrásné obrázky, ze kterých září pozitivní energie, ale bude moci se v knize i vypsat. :) Musím se pochlubit, já knihu sehnala v akci za krásných 149 Kč.
Osobně doporučuji jak pro mladé, tak pro starší generaci knihu od skvělé a pozitivně naladěné A. Songe. Kniha nese název Továrna na sny a při čtení vámi probíhají všelijaké emoce. Chvíli pláčete, poté se přistihnete jak se culíte na stránky knihy...
Dále můžeme pořídit lapače snů, korálkové náramky či plátěné tašky.

Při výběru si dejte opravdu záležet a rozhodně nevybírejte očima, ale srdcem! :)


Coca Cola Vánoce

6. listopadu 2017 v 16:25 | Santice |  Vánoční reklamy, písničky

Reklamy Coca Cola mě nikdy nepřestanou nudit, každá má své kouzlo. A až letos jsem si povšimla, že má hned více vydání. :)
Vánoce v obchodních centrech

2. listopadu 2017 v 16:28 | Santice |  deník Santice

Dlouho jsem se neozvala,proto bych to dnes ráda vynahradila. Poslední dva týdny a obávám se, že i budoucí týdny jsou velmi náročné. Škola, testy, zkoušení a hlavně autoškola. Přišla nám malá velká změna v podobě zimního času, hurikán který po většinu ČR přinesl chvilkové sněžení. Byla to chladná nádhera. Reklamy, letáky ale i obchodní centra už začínají bláznit s vánočním sortimentem a výzdobou. Ještě pár týdnu by býti nemusela, aby se Vánocům nebralo to pravé kouzlo, ale budiž. V Ostravě OC Nová Karolína můžeme opět zahlédnout pro mně zvláštní výzdobu, která má své kouzlo. Jsou to zlatobílé tančící víly. Světýlka ještě nesvítila, ale myslím že dlouho čekat nebudeme. Soutěž stále probíhá a ukončená bude koncem listopadu. Řekněme 21. listopadu 2017, kdy vybere 2 vítěze má rodina.
A jak válčíte/užíváte si první chladné dny vy? Koukáte už po dárcích a zapojujete své mozkové závity, co originálního pořídit či vyrobit? :)