Prosinec 2017

Vánoční dům Karlovy Vary

25. prosince 2017 v 14:01 | Santice |  Vánoce
Terezčiny fotky z blogu Snowy Christmas mě dlouho lákaly, podívat se do Vánočního domu v Karlových Varech. Po zlomeném srdci mi bylo celkem nevhodné jezdit na místo, kde se láska nachází. A však touha vidět tuto nádheru byla silnější, proto jsem sbalila kamarádku, objezdily jsme trhy jak v Ostravě, Praze tak nakonec v Karlových Varech. Když jsme tam dorazily, nic nevycházelo dle mých představ. Byla zima, sněžilo, špatně jsme se podívaly na jízdní řád a na MHD tak čekaly skoro 24 minut. Za jízdenky jsme nechali majlant, než nás napadlo koupit si za 90 Kč 24 hodinovou jízdenku. Občas nám pán řidič nerozuměl dosatatečně probíhaly drobné neshody, vše se nakonec zvládlo.
Samotný dům už od prvního pohledu člověka zaujme, nadchne a má chuť se k němu rozběhnout a nikdy neodejít. Po zakoupení lístku, který vyšel na cca 120 Kč pro osobu jsme se dostali na malé "nádvořičke", které s čerstvě padajícím sněhem bylo samo o sobě kouzelné. Živé ovečky, hýbající se jelínci i medvídci. Nádhera! :) Pár slov nám řekl moc milý pán a nakonec jsme se vydali na první prohlídku. Slovy se nedá popsat, co v domě zahlédnete. Na fotky to skoro nejde ani zachytit. Člověk musí tuto kouzelnou, třpytivou, vánoční atmosféru zažít na vlastní oči. Výstava medvídků už mě tak nenadchla, ale Vánoční městečko to všechno vynahradilo. Aby zde nebyla samá chvála, mám i jednu výtku. Těšily jsme se na příjemné posezeníčko v kavárničce. Bohužel od pohledu slečen, které vás měly s úsměvem obsloužit, jste zahlédli pouze znechucené obličeje, které by nejraději měly padla. Proto jsme se nezdržely a raději se vydali dále do města. Sníh už začala polevovat, slunce svítit. Na oběd jsme se zatoulaly do OC Varyáda. Bohužel po opuštění tohoto místa nás potkala doslova sněhová bouře, která trvala ještě dlouho po našem odjedzu zpět do Prahy. Zda-li chcete načerpat vánoční atmosféru a vidět něco nádherného, vřele tento dům/ zámeček doporučuji. Zde přidávám malou ochutnávku fotek. (více v celém článku)


Vánoce ťukají na dvířka

24. prosince 2017 v 14:22 | Santice |  Vánoce

Dnes je den, který alespoň jednou za čas sblíží všechny človíčky dohromady. Rodina se sejde pod jednou střechou, s úsměvem obejmeme sousedy ačkoliv se s nimi normálně nebavíme. Vánoce. Štědrý den. A já bych Vám z celého srdce ráda popřála radostné Vánoce plné lásky, klidu, pohody a šťastný Nový Rok. :) Ačkoliv je z mé strany letos mizerná aktivita, děkuji všem kdo blog čtete a zanechávate neskutečně milé komentáře. Člověku to vykouzlí úsměv na tváří a dodá mu odhodlání pokračovat. DĚKUJI! :) Do dalšího roku si články předpřipravím, aby zde člověk mohl najít více inspirace a klidu. Ráda bych pro vás natočila či sepisovala "VLOGMAS" pro zpestření. Dnes pro Vás vydám i článek z Vánočního domu protkaný fotečkama. Teď utíkejte, zachumlejte se k televizi do peřin, pusťte si pohádky a všechno hoďte za hlavu. Mám Vás ráda. ♥

xoxo Santice

A tak bylo..

20. prosince 2017 v 16:56 | Santice |  deník Santice
Je tomu víc než měsíc, co jsem se neozvala. Důvodem byla reklamace mého dvouletého kamaráda notebooku. Ačkoliv jsme je s opravou uháněli, nebyli nám schopni vyhovět. Proto jsem si zažádala o peníze zpět a dnes si pořídila svého nového kamaráda HPčáka. Měsíční ztrátu už letos bohužel nedoženu, ale sepíší Vám článek o Vánočním domě v Karlových Varech, kde jsem se letos s kamarádkou vydala. Byl to drahý výlet, ale s nadšením mohu říci, že stál za to! :)
Troufnu si říci, že se máte na co těšit a já se vrhnu do článku.
Užijte si poslední předvánoční dny a hlavně NO STRESS a taky NO DRAMA LAMA! :)
XOXO Santice