deník Santice

Vánoce v říjnu

Pátek v 18:06 | Santice

Říká se přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno. Před půl rokem se mi splnil sen, adoptovala jsem si koníka z polské nadace Centaurus. Jak šel čas s koníkem jsme si bohužel nesedli a koncem září jej odvezli zpět do nadace. Málem mi puklo srdce. Zlobil, ale byl to člen naší rodiny. Při komunikaci s místní veterinární ošetřovatelkou nám bylo oznámeno, že se 14. října koná na farmě den otevřených dveří. Možnost jak se znovu setkat s naším Buřtem a hlavně možnost věnovat nadaci věcné dary. Na inzerát, kde jsem žádala o pomoc se ozvalo dost lidi. Někteří nadaci přispěli finanční obnos jiní se nabídli na baličky pro mazlíčky. A však skutek utek a přispěla nám jen milá Janička Poláškova 40 kg pytlem žrádla pro koně a skvělá Alenka Bendová, která vlastní Jezdecké potřeby Equtex. Ta nám poskytla pár doplňků zdarma a celkovou 15% slevu na celý nákup. Za což oběma moc moc děkujeme. Podařilo se nám sehnat dosti věci pro koně, ale mysleli jsme i na pejsky s granulkami. :)
Nadace dělá skvělou věc, dává koním, pejskům, kočičkám druhou šanci na šťastný život a proto si zaslouží můj obdiv. A tak NADACE CENTAURUS zažije malé Vánoce už v říjnu! :)
To také znamená, že přes víkend nevyjde žádný článek.

❅90 dní do Vánoc, RENEGAD❅

24. září 2017 v 15:49 | Santice

Dnešní datum v kalendáři oznamuje, že již za 90 dní nás navštíví Ježíšek. Je až děsivé, jak rychle to od loňských Vánoc uteklo. Dnes vás obeznámím ve zkráceném článku, na co se již od příštího týdne můžete těšit. Každý známe to dilema, kdy chceme obdarovat originálními dary své blízké, ale hlava není schopná nic vymyslet. Vydám proto článek, inspiraci na vánoční dárky pro rok 2017, v plánu mám i natočit DIY s ručně vyráběnými dary. Dozvíte se, jak se slaví Vánoce v cizině, kde si můžete zakoupit novou světelnou výzdobu a ne jen to ve spolupráci s firmou Renegad.
Blog obohatím o recepty, vánoční povídky ale i o filmové recenze s odkazem ke shlédnutí online! :)
Přesně za týden vyjde první video, kdy si společně vyzdobíme pokoj/dům do podzimního kabátku za co nejlevnější peněžní částku.
Určitě blog nadále sledujte, budu ráda za reakce a mějte se v upršenou neděli krásně!

xoxo Santice

❅REKONSTRUKCE❅

22. srpna 2017 v 20:52 | Santice
Vítám zde opět po roce všechny Vánocofily, jak jste si již všimli od roku 2015 se blog nehnul z místa. Letos ovšem plánuji znovu vnést vánoční atmosféru do naších srdcí.
Právě probíhá velká rekonstrukce, která přinese nejen nový vzhled blogu, ale článkům dodá hlavu i patu a zbaví je přebytečných překlepů a hrubek.
Dále bych poprosila všechny vánoční blogery, kteří se rozhodnou letos pokračovat či jsou zde "noví", aby se mi ozvali do komentáře nebo na sociální sítě.

xoxo Santice

❅Sdílení reklam❅

7. listopadu 2015 v 16:07 | Santice
Zdravím Všechny Vánocofily!
V prvé řadě bych se chtěla omluvit za mou aktivitu. Ano, možná jste to uhodli, ale jedná se o školu. Horší období jsem zatím opravdu nezažila. Denně minimálně 2 testy a nemluvě o zkoušení.
Domů docházím unavená a znechucená. Proto články nebudou tak často, alespoň pro teď.
Zpět k tématu.
Do komentářů zasíláte odkazy na Vaše stránky, články a jiné věci. Bez předešlé domluvy tyto komentáře budu MAZAT.
Jestli chcete abych sdílela článek, video či blog a souvisí s Vánoci, napište mi na sociální síť a rozumně se domluvíme. Neoprávněné reklamy bez jakéhokoliv zajmu opravdu budu mazat.
Doufám, že jste to dostatečně pochopili a nebude se to již opakovat.
Děkuji za pochopení a užívejte si přicházející atmosféry.
xoxo Santice

❅Zpověď Santice❅

3. října 2015 v 19:48 | Santice
Vítejte!
Po měsíci jsem zde opět zavítala s omluvou mé aktivity. Září jsem však měla natolik nabité, že nezbyl čas přidávat jakékoliv články. A co se dělo tak zajímavého? V prvé řadě výměnný pobyt. Dne 9.9. 2015 jsem s pár studenty SZŠ a VOŠZ odjela daleko na sever Německa. Přesněji do městečka Cadenberge, kde si nás rozebrali němečtí studenti a jejich rodiny.
Navštívili jsme spoustu krásných míst. Jedno z nich je ostrov Helgoland, na který jsme jeli 3 hodiny, jak jinak než lodí. Byli jsme i na ostrůvku Düne, který obývá rodinka tuleňů.
O Německu bych mohla vyprávět týdny, tudíž se pojďme zpět aklimatizovat na ČR.
Po příjezdu nastalo to nejhorší. Škola. Dopisování nekonečných zápisů, zkoušení a testy.

Nebudu slibovat aktivitu, ale ve svém volném čase se vynasnažím přidávat články. Točit DIY a jiné.
Mějte se krásně
xoxo Santice

❅Sezóna 2015❅

1. září 2015 v 15:08 | Santice
V dnešním článku Vás po roce opět vítám na mém blogu, který je zaměřený na Vánoce a tuto láskyplnou atmosféru.
Letošním rokem jsem plánovala pauzu, stejně jako ostatní blogerky, ale nechci přijít o chvíli, kdy překročíme hranici 20 000 návštěvníku. Moc si vážím, že navštěvujete tento blog a ještě více, když mě podpoříte krásným komentářem. :)
Dnes néjen startuje sezónu tento blog, ale žáci a studenti usedají znovu do školních lavic.
Nebudu slibovat mou aktivitu, ale vynasnažím se, jak mi to čas a škola dovolí. Návrhy na články včetně soutěže mám sepsány na papíře, už zbývá jen zrealizovat mé sny.
Prvním bodem aktualizuji menu (po levé straně) a v druhém bodě budou články, soutěže a společné radovánky.
Máte-li přání na článek, který by se zde měl objevit, neváhejte mi napsat do komentářů, moc ráda Vám vyhovím.:)
Těším se na chvíle strávené s Vámi čtenáři
xoxo Santice

Pomozte nám splnit sen. Zabere to 2 sekundy.

18. prosince 2014 v 17:31 | Santice
Dnes to bude článek, ve kterém Vás všechny žádame s bratrem o pomoc. Přihlásili jsme se do soutěže a tímto sháníme vaší podporu, abychom měli skvělé Vánoce.
Stačí nám na tomto odkaze dát "To se mi líbí". PO KLIKNUTÍ NA TENTO TEXT MŮŽETE HLASOVAT
Nic těžkého a opravdu by Vám to zabralo pouhé 2 sekundy času. Za podporu moc děkujeme a VÁŽÍME SI TOHO! :-)

❅13. prosince❅

13. prosince 2014 v 22:34 | Santice
Nedávno jsem se rozhodla nakoupit konečně dárky. Skončilo to tak, že nejvíce věcí jsem měla já a můj pes. Rodičům jsem koupila opravdu drobnosti.
Pro taťku mám krém na zimu od Baley a pro mamku horké kameny, ale myslím že to využije celá rodina.
Doně jsem nakoupila různé mňamky a dobroty a samozřejmě jednu si už vyprosila a má ji někde v žaludku.
Když jsem však tyto dárky balila, zdále se mi, že je to hrozně málo. Využila jsem dnešního dne, jela s rodiči nakupovat a pořídila další várku dárků.
Tentokrát pro Donu uzlík, jelikož uzle naprosto miluje a ten loňský celý rozvázala. Pro taťku sadu Tonino Lamorghiny, jelikož jsme šly kolem pultu, kde byly různé dárkové sady, měl z toho Vánoce. Tak jsem se ztratila a koupila mu to. Pro mamku jsem pořídila umělohmotné prkno, není to už překvapení, protože si ho sama vybrala, ale slíbila mi, že bude dělat překvapenou. Tak jsem zvědavá.
No a samozřejmě dnes jsem myslela i na sebe a opět si něco pořídila. Teď už Vám sem dám fotky a můžete se nechat inspirovat nebo jen podívat. :)

❅Christmas tag❅

24. listopadu 2014 v 19:28 | Santice

Zdravím všechny VÁNOČNÍ MANIAKY! :3
Právě vyšel TAG a proto i já nezůstávám pozadu. Zapojte se také, vyplňte pár otázeček a podělte se s námi.

Oblíbený nápoj na Vánoce?

Narozdíl od čajů, strašně miluju oříškové kapučíno. Samozřejmě čaje u nás nikdy nechybí, ale právě to kapučíno mě nabudí a do školy povzbudí! :)

Oblíbený Vánoční film?

Samozřejmě klasika Tři oříšky pro Popelku, ale dále spíše ty Americké. A toje Vánoční únos, Polární Expres...

Oblíbená Vánoční písnička?

That's Christmas To Me od PTX

Oblíbené jídlo na Vánoce?

Jelikož já ryby nerada, tak řízek s bramborovým salátem. Samozřejmě cukroví, Kaki a buráky. :3

Oblíbená dekorace?

Vše co svítí nebo se leskne či třpytí. Zkrátka vše! :D

Co mám ráda na Vánocích?

Já mám ráda veškeru atmosféru. Naše tradice, to že je rodina pohromadě. Vůní stromečku, svíček a všeho možného. Dále reklamy a filmy s Vánoční tématikou.
Bez čeho bych nevydržela Vánoční den- make-up, lak na nehty?
Určitě volím make-up, bez toho bych už nezvládla žít. Já nejsem typ, co je hodinu v koupelně. Jsem spíše typ, co si rychle namaluje oči řasenkou a občas si dá linku. Tudíž 10 minut to nikdy nepřekročí. Já si nehty maluji jen občas, když je příležitost, ale spíše si je nechávám přírodní.

Jaká vzpomínka na Vánoce je oblíbená?

Každá má své kouzlo. :)

xoxo Santice

❅Sněží, ale stále ne u nás❅

17. listopadu 2014 v 13:02 | Santice

Přináším zprávu, která zahřeje u srdíčka. Tedy občany USA, kde právě chumelí a zažívají pravou zimu. My si na sníh musíme ještě chvíli počkat. Určitě si kladete otázku, kde jsem na to přišla? A já Vám na to hned odpovím.
Na Facebooku sleduju mladého fotografa ze Slovenska, který odjel do USA k náhradní rodině, aby tam mohl studovat (alespoň myslím, že tomu tak je).
Žije teď někde v Coloradu, kde zažívají opravdu tu mrazivou, přírodní krásu.
Však posuďte sami, ale jako první věc si rozklikněte odkaz, který vás hodí na jeho FB stránku, myslím že si zaslouží palec nahoru! :) https://www.facebook.com/samuelsgraphics?fref=ts


(zdroj>>FB>>Samuel's Graphics)

❅Trajdání Ostravou❅

15. listopadu 2014 v 22:04 | Santice
Papíček!❅
Dnešní sobota byla plně nabitá. Měla jsem v plánu jet s kamarádkou do Avionu na rozsvícení stromku, doprovázeným Majkem Spirite a taky se tak stalo! Napůl. Do Avionu jsme dorazily kolem 14té hodiny (stromek se měl rozsvítit až v18 hodin). Trajdaly jsme po obchodech, potkávaly spolužáky a dokonce jsme ulovily dva balonky s héliem. Došly jsme do KFC, kde jsme opět potkaly spolužáky, tentokrát ale bývalé. A co se nestalo, vzali nám 1 balón -.-. Ale nevadí, 30 minut jsme ho rozdělávaly, až se nakonec podařilo a mohli jsme si "popovídat" s podivným hlasem.
Do zahájení zbývalo něco málo přes 2,5 hodiny. Nechtělo se nám čekat a proto jsme odešly, nasedly na tramvaj, svezly se jednu zastávku, šly jsme strašidelným "podchodem" a potom mrzly 30 minut čekáním na tramvaj do Tesca v Třebovicích, kde probíhalo LP turné.
Byl tam Vidrail ♥♥ Dobře zahlédla jsem ho jen 5 minut, zase nás to přestavilo bavit, jelikož tam byla hlava na hlavě. Šly jsme nakupovat potraviny do školy na PŘP.
A na úplný závěr, jsme se přesunuly do Nové Karolíny, kde jsme strávily zbytek času, než nám jel autobus domů.
Řeknu Vám, už dlouho jsem si takhle den neužila! :-)
Nezapomněla jsem ani na Vás a vyfotila jsem výzdobu, která zdobí obchodní centra+ video z hélia, kde to jde docela špatně slyšet, ale hlavně pohledy lidí byly k nezaplacení (y) :D
A ještě mimo téma. V pátek jsme měli ve škole pasování prváků. Tudíž už jsem právoplatný student NA
Také jsme vyráběli větrníky pro nemocné děti, sbírali víčka/knížky a vybírali dary pro psy do útulku.

❅Zpověd ze srdce Santice❅

9. listopadu 2014 v 17:03 | Santice
Zdravím všechny návštěvníky blogu. Především bych se chtěla z hloubi srdce omluvit, že nejsem aktivní. Bohužel píšeme písemky, každodenní zkoušení mě už přivádí do rozpaků a když už mám tedy čas, trávím ho u koní. To však neznamená, že nebudu aktivní, pokusím se do Vánoc přidat co nejvíce článku.
Do Vánoc 2014 zbývá jen 44 dní. Tesco v každém městě už blázní s výzdobou a já si z ničím nelámu hlavu. Na nakupovaní dárků se chystám, až vypukne vánoční nakupovací horečka, tudíž někdy začátkem prosince. Nejlépe bych si představovala i sníh, aby byly Vánoční svátky opravdu kouzelné.
Bohužel letos jsem se podzimní brigády zřekla a proto mě v peněžence nic nečeká, ale na konec listopadu už mám 12 objednávek adventní věnců, tudíž by se mohlo vydělávat na dárečy (hlavně pro psa, který vše už zdemoloval).
A nakonec to nejlepší. Nemůžu tomu uvěřit, ale v prosinci pojedeme do Vídně na Vánoční trhy
A ještě maličkost, jelikož si prohlížím články z roku 2011, tedy dob mých začátku a stydem se propadám, donutila jsem se k opravám a úpravám blogu.
Tak držte palečky, abych vše co slíbím dodržela.
Mějte se báječně a pa pa pa

❅ Plány, tvoření a ? ❅

11. října 2014 v 12:18 | Santice
Zdravím všechny Vánoční nadšence! :-)
Myslím si, že nadpis mluví za vše. Tak pojďme si to všichni ujasnit.
Plány?
Ano plány. Dnes jsem si pověděla, že bych mohla celý blog poupravit. Přepsat články, tak aby byl bez chyby a hezky vypadal pro příjemné čtení. V blízké době začnu pracovat i na novém layoutu blogu, jelikož bych každý rok chtěla jiný kabátek. Takže dnes můžete očekávat velkou REKONSTRUKCI blogu. Vše dělám pro vás, aby jste se cítili co nejpříjemněji a alespoň na malou chvíli se naladili do vánoční pohody tak jako já, když pracuji s celým blogem.
...
Tvoření?
Mám spoustu nápadu na další a další výrobky, proto si sepíši seznam, abych si mohla nakoupit potřebné věci a mé myšlenky uskutečnit. Nebudu vám prozrazovat na co se můžete těšit, ale věřím a zároveň doufám, že se vám budou líbit a něco si do pokojíku vytvoříte.
...
Jako poslední část tohoto článku bude sdělení, co mě příští týden bude čekat. Ano bude to škola a spousta písemných prací, ale o tomto dnes nebudu hovořit. Nedaleko místa, kde bydlím je chalupa, která je otevřená celoročně a vede ho paní milující Vánoce tak jako my. Ano tato chalupa je Vánoční chalupa ve Štramberku.
S rodinou si proto uděláme výlet a tuto krásnou Vánoční chaloupku navštívíme. Už se moc těším, jelikož fotky vypadají opravdu nádherně. A proto vám sem dám i stránky a určitě budu ráda, když se tam taky někdy podíváte.
Webové stránky jsou zde http://www.vanocnichalupa.cz/

❅Informace-Podzim-Jak to bude?❅

7. října 2014 v 21:05 | Santice
Vítejte vánočátka!

Tento článek bude především informativní. I přesto, že jsem slíbila aktivitu, na blogu se nic neděje. Je to z důvodu střední školy, na které se mi vůbec nedaří a z důvodu koní. Škola je zapeklitě těžká, obzvláště Latinský jazyk a Češtiny, na kterou jsme chytli obzvláště přísnou profesorku. Dále koně. Už se školou, na ně nemám moc času a na blogování už vůbec ne, ale to neznamená, že zkončím! Budu se všemi sílami snažit přidat minimálně 3 články týdně a minimálně 2 o víkendu. Popravdě chtíč blogování je pro mě velký. Vánoční atmosféra už se ve mně probouzí (poslouchání koled, sledování vánočních blogů, vánoční filmy a ostatní ..).
Co dále bych Vám chtěla oznámit? Snad jen to, že je už zde PODZIM. To znamená, že v TV se pomalu budou objevovat reklamy s Vánoční tématikou, pomalu se budou nakupovat dárečky a hlavně už jen pár měsíců než vypukne VÁNOČNÍ MÁNIE.
Velmi mě to těší a už mám v plánu pro Váas natočit videa, kde si něco krásného vytvoříme, abychom měli pokojíček co nejkrásnější s různými vánočními dekoracemi.

Mě, opět začíná domácí brigáda, kde budu vytvářet hromadů věnců na prodej (jak dušičkové tak adventní).
Přidám sem pár foteček, mých rychlo výtvorů na babiččin hrobeček a na vchodové dveře.

Mějte se hezky a budu ráda za komentáře, ve kterých se dozvím, co by jste rádi na tomto blogu ještě viděli.

vaše Santice
Klikni pro zvětšení obrázku.

❅1.září❅

1. září 2014 v 13:00 | Santice
Po dlouhé době Vás zase tady vítám. Nastalo 1. září, den kdy usedáme opět do školních lavic. Pro mě to je, ale i není poprvé. Letos jsem v 1. ročníku na SZŠ a VOŠZ v Ostravě. Páni jak já jsem se toho bála, ale přeji všem příjemný začátek a spoustu krásných i těžkých chvil. Zpět k blogu. Dnes neusedáme jen do školních lavic, ale všechny blogy s vánoční tématikou cinkají k začátku. Od dnešní chvíle zde budete vídat různé články, obrázky a spoustu alších. Nemůžu Vám však slíbit pravidelnost článku, jelikož nová těžší škola, nové učení a jeden mozek.
Dnes přednastavím nějaké článkyna ostatní dny, jelikož zítra odjíždím na 2,5 dne s mou novou třídou na Adaptační kurz do Beskyd.

❅The first snow is here❅

25. listopadu 2013 v 20:18 | Santice

Zaujal Vás nadpis? v C.Č. se dozvíte více.

❅50 dní do Vánoc❅

4. listopadu 2013 v 10:06 | Santice

Taky se tak už těšíte na Vánoce? Já se nemůžu dočkat, však pro mě i rodinu kamarádky budou černé. Pro naší rodinu budou kvůli úmrtí babičky a pro kámošku úmrti otce. :/ Ale nebudeme smutnit, alespoň né na tomto blogu. Jelikož jsem ve škole a nudím se tak jsem počítala za jak dlouho nás navštíví Ježíšek a napočítala jsem 50 dní. Ze začátku jsem nevěřila, ale teď mou hlavu zaplavují myšlenky TO JAKO VÁŽNĚ? Ano opravdu. Zdobení stromečku, výzdoba domu/pokojů/zahrad, pečení cukroví. Ach to vše bude zachvílí :)

❅Sconto Nábytek Ostrava už září❅

30. října 2013 v 1:43 | Santice

Stalo se to nějak narychlo, když mi něco osvítilo tvář, pohlédnu a spatřím vánočně nazdobenou budovu. Neváhám, rozepínám kapsičku a vytahuji mobil. Fotím tu nádheru se zatajeným dechem. Ne takhle nezačíná pohádka takhle začínal můj den, kdy jsem jela k zubaři a stavovala jsem se do Kauflandu pro svačinu. Podívejte se sami a uznejte zda-li by Vás to taky nenakoplo :)

❅Začátek nové sezóny 2013❅

30. října 2013 v 1:15 | Santice

Jako každý rok tak i letos v období před Vánoci se můžete těšit na mou aktivitu. Zajímá vás, co zde na blogu proběhne? Na co se můžete těšit? Čtěte dále.

Ahoj tak po roce Vás zde zase vítám. Jak jsem zjistila, tak Vás zajímá na co se v letošním roce můžete těšit. Mám v plánu zavést protentokrát týdenní překvapení, které můžete shlédnout kdykoliv. Bude vycházet každou sobotu, aby Vám zpestřilo den. Dále mám v plánu pořádat soutěže, mini-bleskovky, ale v letošním roce se zaměřím i na diskuze na dané téma. Samozřejmě na blogu uvidíte i kusovky, videa a dozvíte se co je nového ve ''Vánočním světě''. Opravdu je toho hodně co letos chci stihnout a taky co zde na mém blogu spatříte.
xoxo Santice

❅Prší nebo padá sníh?❅

27. října 2012 v 19:42 | Santice

Bylo tomu tak. Když přišel taťka z práce a řekl mi, že venku začalo pršet, vše jsem mu odsouhlasila. Nakonec mi však prozradil, že už dávno neprší, ale sněží. Nedalo mi to a šla jsem se podívat. Ano, opravdu sněžilo! :-)

 
 

Reklama