Vánoce

Vánoční dům Karlovy Vary

25. prosince 2017 v 14:01 | Santice
Terezčiny fotky z blogu Snowy Christmas mě dlouho lákaly, podívat se do Vánočního domu v Karlových Varech. Po zlomeném srdci mi bylo celkem nevhodné jezdit na místo, kde se láska nachází. A však touha vidět tuto nádheru byla silnější, proto jsem sbalila kamarádku, objezdily jsme trhy jak v Ostravě, Praze tak nakonec v Karlových Varech. Když jsme tam dorazily, nic nevycházelo dle mých představ. Byla zima, sněžilo, špatně jsme se podívaly na jízdní řád a na MHD tak čekaly skoro 24 minut. Za jízdenky jsme nechali majlant, než nás napadlo koupit si za 90 Kč 24 hodinovou jízdenku. Občas nám pán řidič nerozuměl dosatatečně probíhaly drobné neshody, vše se nakonec zvládlo.
Samotný dům už od prvního pohledu člověka zaujme, nadchne a má chuť se k němu rozběhnout a nikdy neodejít. Po zakoupení lístku, který vyšel na cca 120 Kč pro osobu jsme se dostali na malé "nádvořičke", které s čerstvě padajícím sněhem bylo samo o sobě kouzelné. Živé ovečky, hýbající se jelínci i medvídci. Nádhera! :) Pár slov nám řekl moc milý pán a nakonec jsme se vydali na první prohlídku. Slovy se nedá popsat, co v domě zahlédnete. Na fotky to skoro nejde ani zachytit. Člověk musí tuto kouzelnou, třpytivou, vánoční atmosféru zažít na vlastní oči. Výstava medvídků už mě tak nenadchla, ale Vánoční městečko to všechno vynahradilo. Aby zde nebyla samá chvála, mám i jednu výtku. Těšily jsme se na příjemné posezeníčko v kavárničce. Bohužel od pohledu slečen, které vás měly s úsměvem obsloužit, jste zahlédli pouze znechucené obličeje, které by nejraději měly padla. Proto jsme se nezdržely a raději se vydali dále do města. Sníh už začala polevovat, slunce svítit. Na oběd jsme se zatoulaly do OC Varyáda. Bohužel po opuštění tohoto místa nás potkala doslova sněhová bouře, která trvala ještě dlouho po našem odjedzu zpět do Prahy. Zda-li chcete načerpat vánoční atmosféru a vidět něco nádherného, vřele tento dům/ zámeček doporučuji. Zde přidávám malou ochutnávku fotek. (více v celém článku)

Vánoce ťukají na dvířka

24. prosince 2017 v 14:22 | Santice

Dnes je den, který alespoň jednou za čas sblíží všechny človíčky dohromady. Rodina se sejde pod jednou střechou, s úsměvem obejmeme sousedy ačkoliv se s nimi normálně nebavíme. Vánoce. Štědrý den. A já bych Vám z celého srdce ráda popřála radostné Vánoce plné lásky, klidu, pohody a šťastný Nový Rok. :) Ačkoliv je z mé strany letos mizerná aktivita, děkuji všem kdo blog čtete a zanechávate neskutečně milé komentáře. Člověku to vykouzlí úsměv na tváří a dodá mu odhodlání pokračovat. DĚKUJI! :) Do dalšího roku si články předpřipravím, aby zde člověk mohl najít více inspirace a klidu. Ráda bych pro vás natočila či sepisovala "VLOGMAS" pro zpestření. Dnes pro Vás vydám i článek z Vánočního domu protkaný fotečkama. Teď utíkejte, zachumlejte se k televizi do peřin, pusťte si pohádky a všechno hoďte za hlavu. Mám Vás ráda. ♥

xoxo Santice

Co k Vánocům pro maminku?

9. listopadu 2017 v 18:20 | Santice

Každá maminka by si pod stromeček zasloužila modré z nebe, svůj ostrov pro odpočinek a svou planetu pro úplné vypnutí. Naše bankovní konto však ukazuje omezený rozpočet a jednu kapsu máme prázdnou, druhou pro změnu vysypanou. A však i z mála se dá vykouzlit nepopsatelná radost.
V první řadě si musíme uvědomit, že každý človíček je jiný. Co potěší mou maminku, nemusí potěšit tu Vaši. A však jestli maminkám nasloucháme, nebude výběr dárečku žádná věda.
Co pod stromečkem potěší ze všeho nejvíce? Ručně dělané dárky. Já osobně dávám přednost dárkům spotřebním namísto "lapače prachů". Za poslední dobu jsem si oblíbila výrobu bomb do koupele, do budoucna určitě přidám návod. Letos bych ráda udělala s vůní perníčků. V DM drogerii jsem objevila za cca 35 Kč pytlíček s vůní perníku sůl do koupele, pro barvu a aroma využiji perníkové koření.
Zda-li chcete mamince věnovat kosmetiku, ujistěte se zda-li je výběr správný. Jsou výrobky, které ji mohou na pleti udělat paseku. Některé vadí parfémované výrobky, jiná dá přednost kosmetice přírodní. Přírodní kosmetiku doporučuji vybírat v Bylinkáři, kde vám prodejci rádi poradí. Stejně tak je to s parfémy, přičuchněte k aktuálně používanému parfému a vybírejte takzvaně "po čuchu". Je rozdíl, když zakoupíte namísto elegantní vůně sportovní či vůni květinovou.
Knihy jsou volba, která nikdy generaci maminek neomrzí. Je důležité vybrat tak, aby spadala do maminčiny oblíbené kategorie. Přeci jen zakoupit detektivku, když ráda čte romány je veliký rozdíl. Má mamča je spíše typ- přírodní kosmetika, vesmír, jóga a celková esoterika. Při návštěvě knihkupectví jsem udělala kup roku, kdy jsem sehnala skvělou knihu Miluj svůj život- Společník a rádce. Kniha obsahuje nejen překrásné obrázky, ze kterých září pozitivní energie, ale bude moci se v knize i vypsat. :) Musím se pochlubit, já knihu sehnala v akci za krásných 149 Kč.
Osobně doporučuji jak pro mladé, tak pro starší generaci knihu od skvělé a pozitivně naladěné A. Songe. Kniha nese název Továrna na sny a při čtení vámi probíhají všelijaké emoce. Chvíli pláčete, poté se přistihnete jak se culíte na stránky knihy...
Dále můžeme pořídit lapače snů, korálkové náramky či plátěné tašky.

Při výběru si dejte opravdu záležet a rozhodně nevybírejte očima, ale srdcem! :)

Albi - Vánoční inspirace dárků

21. října 2017 v 9:50 | Santice

Dnes je den, kdy vychází dlouho očekávaný článek s inspirací na krásné vánoční dárky, které nabízí prodejna Albi. :)
Veškerý sortiment a mnohem více můžete zakoupit na online eshopu, který je velmi příjemný a přehledný.


Každý známe chladný zimní večer, kdy nám i pod huňatou peřinou mrznou nohy. To se však změní díky novým kamarádům, kteří nám postel nejen zahřejí, ale i provoní. Zvířátko stačí po dobu 1-1,5 minuty nahřát v mikrovlnné troubě a vydrží nám teplá až 2 hodiny. Díky 100% přírodní náplní lněných semínek a levandule nám příjemně voní a zklidňuje. Na výběr máme z více druhů (jednorožec, slon, panda, sovičky, dinosaurus, dráček, hroch, srdíčko, ohřívačka do kapsy,...).
Vůně, která se v období svátků line domovem je pro mě velmi důležitá. Svíčky Heart & Home jsem si naprosto zamilovala. Úchvatný vzhled a ještě úchvatnější vůně, kterou si zamiluje každý z nás. V nabídce jsou střední velikosti, které vydrží hořet až 30 hodin a také velké, které hoří až 70 hodin. Můžeme si vybrat z vůní Vánoční stromeček, Vánoční koření, Štědrý večer, Skořicové koření, Pečené jablko a mnoho dalších. Ještě dnes se můžete účastnit soutěže o tuto svíčku.
Pro milovníky aromalampy jsou v nabídce i vosky, které mi rozhodně nesmí chybět do sbírky! :)
Další věc, která stojí za hřích zmínit je stírací mapa světa. Hodně z nás miluje cestování a plní si své sny v různých destinací světa. Černá barva se zlatou stírací vrstvou jeví známky elegance a však po setření již navštívené země zazáří jasnými barvami. Celou mapu chrání stylový tubus, aby se ke svému novému majiteli dostala nepoškozená.Čím je člověk starší, tím více zapomíná důležité věci. Abychom nezameškali písemku z matematiky, svátek či narozeniny rodiny, kamarádů i známých, nesmí pod stromečkem chybět diář. Prodejna Albi nabízí hned několik druhů (magnetické diáře, diáře s propiskou, s gumičkou či antistresovými omalovánkami).

❅Vánoční trhy 2017❅

8. října 2017 v 15:30 | Santice

Čas letí jako zblázněný a my už máme první říjnový týden za sebou. Co to pro nás znamená? No přeci máme za dveřmi vánoční trhy. K trhům patří i slavnostní rozsvěcení stromečku, které neprobíhá jen ve velkých městech, ale i malých dědinkách.
V dnešním článku si tedy prozradíme, kam se na trhy můžeme vydat. Načerpat tak pravou vánoční atmosféru, zakoupit si tradiční svařák, drobné dárečky a výborné trdelníky. Na ty se osobně těším ze všeho nejvíce! Ovšem si nesmíme nechat ujít ani kulturní program, který je originální každý rok. :)

Praha- Největší vánoční trhy započnou 2. prosince 2017 a skončí 6.ledna 2018, jedná se tedy o Václavské náměstí. Můžeme se však podívat i na trhy na náměstí Republiky od 25.11. až do 24.12. 2017 či si udělejme výlet na výstaviště, kde letos budou trhy od 1.12. do 3.12.

Ostrava- Trhy na Masarykově náměstí letos započnou 25.11. a konec je plánován na 23.12. 2017. Na výstavišti Černá louka proběhnou i Esoterické trhy od 1.12. 2017 do 3.12. 2017 a pro rodiny s dětmi si Slezskoostravský hrad připravil předvánoční dílničky s jarmarkem. Dílničky pro nejmenší 4.12. 2017- 8.12. 2017 a dvoudenní jarmark 9.12. 2017 do 10.12. 2017

Olomouc- Vánoční trhy budou zahájeny 23.11 2017 a ukončeny 23.12. 2017. Trhy budou probíhat na Horním náměstí. Na Dolním náměstí budete moci využít u kluziště, které startuje od 23.11.2017 a konec je plánován na 31.prosince 2017

Brno- Brněnské vánoce na náměstí Svobody vypuknou 24.11. 2017 a ukončeny budou 23.12. 2017. Stejné datum nesou u trhy na Zelňáku letos rozšířené na Dominikánské náměstí. Stejně tak budou i trhy na Moravském náměstí.

Pardubice- Mikulášské adventní trhy startují 2.12.2017 a končí 3.12.2017 na Pernštynském náměstí , dále řemeslné trhy budou od 16.12.2017 do 23.12.2017 opět na Pernštynském náměstí. Trhy na výstavišti budou od 15.-17.12. 2017.

Plzeň- Plzeňské trhy začínají v pátek 24.11.2017 na náměstí Republiky a končí den před Štědrým dnem 23.12.2017.

Frýdek- Místek- Trhy započnou 1.12.2017 do 23.12. 2017 na náměstí Svobody.


Zda- li jste si nenašli vaše městečko, stačí jej napsat do komentáře. Mileráda ho do menšího seznamu doplním. :)

❅Vánoční světelné dekorace- Renegad❅

24. září 2017 v 16:23 | Santice


Jak využít vánoční světelné dekorace a vyzdobit celý byt či dům?
Také zbožňujete různé malé či velké vánoční světelné dekorace, které dokážou být tou poslední třešničkou na svátečním imaginárním dortu? Zkuste si jich pár pořídit a rozzářit celý prostor vašeho bytu nebo domu. Nevíte, kam něco takového vlastně umístit? Inspirujte se v našem článku.

>VÍCE V C.Č.<

❅31 dní do Vánoc 2015❅

22. listopadu 2015 v 18:11 | Santice
Zdravím všechny Vánocofily!
Je to k neuvěření, ale Vánoce se blíží čím dál rychleji. Nákupní centra blázní již přes měsíc s vánoční výzdobou, která se jim vždy ohromně povede.
V pátek jsem se loudala centry a hledala jsem ty pravé dárky pro členy rodiny. Ulovila jsem zatím jen jednu věc. A tou je kniha pro mou maminku, jelikož je opravdu velký čtenář.
V pátek mě čeká Slavnostní rozsvěcení stromu u nás na dědině a v neděli jedeme do Ostravy, kde si poprvé užijeme Vánoční trhy s bruslením. Jako bonus zahlédneme opět herecký výkon mého strejdy, který tam bude vystupovat s divadlem.
Jestli jste ještě nenapsali dopis Ježíškovi, můžete zvolit krásnou tradici. Vyzdobit si papír a napsat dopis ručně nebo kliknout ZDE a poslat ho online formou. :)
Dnes se ještě můžete těšit na článek, kde Vám dám typy na vánoční dárky pro rodiče, sourozence, prarodiče či kamarády...

❅Teplé nápoje❅

11. října 2015 v 16:03 | Santice
Zdravím všechny Vánocofily,
dnes jsem si připravila článek, kde bych chtěla shrnout všechny teplé nápoje, bez kterých si nedokážu Vánoce představit.
Existuje mnoho variant, jak tyto nápoje získat. Když se nebojíte investovat peníze, zajdete si do Starbucks, Costa Coffe, Tchiba. Ale pro domácí pohodu se tyto dobroty dají snadno vytvořit doma.
1. Cappuccino
Mým oblíbencem je oříškové cappuccino. Existuje však mnoho druhů (Vanilka, Espresso či jiné..). Tuto směs seženete ve všech obchodech. Já osobně kupuji velké balení v Makru. Vyjde to za levný peníz a ze všech značek mi chutná nejvíce.
Příprava je opravdu snadná. Do hrníčku vsypete směs cappucinna, přidáte cukr a zalijete to vroucí vodou.
caffeinegalore.tumblr.com:
2. Horká čokoláda
Uznejte, kdo by neměl rád horkou čokoládu. Hořká čokoláda, mléčná čokoláda či bílá čokoláda. Je to jen na Vás a Vaších chutích.
Pojďme si říct stručnou přípravu tohoto nápoje!
Připravme si: 100 g čokolády, 250 ml mléka, 250 ml smetany, vanilkový cukr, skořice
Čokoládu si nalámeme na kousky, vložíme ji do hrnce spolu s mlékem a smetanou a pomalu jej ohříváme. Musíme vyčkat do úplného rozpuštění čokolády. Poté přidáme vanilkový cukr a trochu skořice. Necháme povařit. Poté vypneme oheň a metličkou čokoládu šleháme.
Nakonec čokoládu nalejem do šálku, přidáme šlehačku, kterou můžeme podrobit nastrouhanou čokoládou či posypat kakaem/skořicí.
The Manliness:

3. Medovina
Jestli jste milovníkem Medoviny. Nezbývá Vám nic jiného, než si u včelaře zakoupit její láhev. Jelikož musí minimálně rok zrát. Jestli však navštěvujete rádi Vánoční trhy, zakoupíte ji ve většině stánků.
Christmas Market in Basel, Switzerland:

4. Svařené víno
Svařené víno známe také pod pojmem Svařák. Příprava je opět snadná. V hrnci svaříme malé množství vody s kořením (hřebíček, skořice) a cukrem. Tím zajistíme provonění vína. Poté dolijeme vínem a necháme lehce zahřát. Pozor nevaříme!
Rozlejeme do sklenic a přidáme plátek citrónu.

❅Předvánoční bleskovka❅

29. listopadu 2014 v 17:14 | Santice

1. Máte nakoupeny všechny dárky?
2. Co si oblečete na Štědrý den?
3. Jaká je vaše oblíbená koleda/píseň?
4. Co by jste si přáli na Vánoce a co naopak ne?
5. Máte vánoční výzdobu?
6. Jakou barvu ozdob budete mít na stromečku?
7. Těšíte se na Advent?
8. Budete sledovat Popelku?
9. Jaké je vaše oblíbené cukroví?
10. Budete mít kapra ve vaně?
11. Pojmenováváte své kapříky?
12. Jaký je váš oblíbený vánoční film?
13. Doplň: Vánoční s.....k
14. Doplň: Vánoční ú..s
15. Doplň: Sám d..a
Tak doufám, že se Vás zúčastní co nejvíce, každý bude odměněný. :)

❅Měsíc do Vánoc❅

24. listopadu 2014 v 20:34 | Santice


Je to k neuvěření. Dnes je to přesně 30 dní do Vánoc. Já jsem bez dárků, ale to se během 2 týdnů změní,už si brousím drápky, ale držím se na uzdě. Chci počkat, až napadne sníh nebo alespoň aby už opravdu všude bylo Vánoční šílenství.
Ale, co vám pravdu řeknu, vůbec se netěším na nákupy. Vůbec mě to nebaví, protože já když se do něčeho pustím, tak oběhnu všechny obchody. A to doslova! :D
Jako další věc, určitě všichni ví, že v neděli bude první Advent. A já se Vás chci zeptat, máte hotové věnce? Popřípadě preferujete domácí výrobu nebo je předraženě kupujete v obchodě? :) Já osobně věnce vyrábím. Už mám i objednávky pro okolí a že jich není zrovna málo. Jsem zvědavá, jak to zvládnu se školou, ale co bych neuělala pro peníze:D.
Na obrázku můžete vidět můj koutek, co jsem si připravila podle barev na 3 věnce, které musím zvládnout na první advent, zbytek mám až objednaný na druhý, což se docela dá! :D
Na víkend jsem připravila bleskovku a možná, jestli mi to vyjde zkusím i něco nafotit nebo dokonce natočit, třeba mou výzdobu pokoje. Ale jsou to plány, já raději nic neslibuji, však mě znáte. Sliby, chyby. :D
Těšte se na další články, které vyjdou do konce týdne a mějte se fanfárově!

xoxo Santice

❅Pranostiky❅

17. října 2014 v 16:33 | Santice

5.12. sv.Mikuláš
Napije-li se na Mikuláše pták z koleje, nenapije se kůň tři měsíce z
řeky.
Prší-li na Mikuláše nebo padá sníh, bude příští rok hodně hrachu.
O sv. Mikuláši snížek často práší.
Svatý Mikuláš splachuje břehy.
Na svatého Mikuláše už je zima celá naše.
Když na Mikuláše prší, zima lidi hodně zkruší.
Svatý Mikuláš splachuje břehy.

24.12. Štědrý den
Když na Štědrý večer sněží, na pytle se chmel těží.
Na Adama a Evu čekejte oblevu.
Lepší vánoce třeskuté, než-li tekuté.
Vánoce na ledě - Velikonoce na blátě.
Tmavé Vánoce - světlé stodoly.
Zelené Vánoce - bílé Velikonoce.
Na Boží narození o bleší převalení.
Jitra jasné a obloha čistá, úroda hojná příští rok jistá.
Na Štědrý večer hvězdičky, ponesou vajíčka slepičky.

31.12. sv.Silvestr
O Silvestru papeži snížek si už poleží.
Jak byl celý rok voda a bláto, na Silvestra nenapadne zlato.
Na Silvestra-li vítr a ráno slunce svítí, nelze nám dobrého vína se nadíti.

1.1. Nový rok
Jak na Nový rok, tak po celý rok.

❅Vánoční trhy 2014❅

17. října 2014 v 10:35 | Santice

Taky tak milujete procházku městem, ve kterém právě probíhají Vánoční trhy? Já tedy ano.
Pojďme se tedy podívat na to, kdy ve vašem městě vypukne tato úžasná atmosféra.


Ostrava
Masarykovo náměstí v Ostravě uchvátí Vánoční mánie již 27. listopadu a konec trhů je plánovaný na 23. prosince.
Já se na tyto trhy moc těším, jelikož jsem na nich nikdy nemohla být, ale když studuji v Ostravě, tak proč si tam letos nezajít?
Vánoční stromeček bude opět stát na Masarykově náměstí. Bohužel datum, kdy se rozsvítí není ještě určené.
A máme tady méně známé Vánoční trhy v ČEZ Aréně. Já osobně jsem je ještě nenavštívila, ale letos to napravím. A kdy tyto trhy budou probíhat? Datum začátku je 16.12.2014 a budou probíhat do 21.12.2014

Brno
Vánoční trhy na náměstí Svobody se zahájí dne 28.11.2014 a končí 23.12.2014. Slavnostní zahájení je naplánováno v odpoledních hodinách, to ale neznamená, že si již přes den nemůžete zakoupit dobrý vánoční punč nebo nějakou drobnůstku.
Letošní trhy na Zeleňáku proběhnou od 28.11.2014 do 23.12.2014. Slavnostní zahájení bude 28.11. od 18:00 hodin.
Vánoční stromeček zakotví na náměstí Svobody a rozsvítí se nám dne 28.11. 2014 od 17té hodiny.

Praha
Dne 29. listopadu začnou probíhat trhy i na Staroměstském náměstí a skončí až 1. ledna. Dekorace, punče, dárečky ty najdete v desítkách stáncích, ale co takhle stromeček? Celou Vánoční atmosféru trhů vám zpříjemní i postavený stromeček (stále Staroměstské nám.), který se rozzáří 29.11.2014 v 17:00 hodin.
Na Václavském náměstí trhy začínají také 29.11.
Ukončeny budou až v lednu následujícího roku.

Jestli se chcete dozvědět více o trzích ve vašem městě stačí si rozkliknout tento odkaz http://vanoce-silvestr.cz/vanocni-trhy/

❅Advent 2014❅

1. září 2014 v 13:05 | Santice

Letošní svíce na Adventním věnci si zapálíme tyto dny:

Železná neděle- 30.11.2014
Bronzová neděle- 7.12.2014
Stříbrná neděle- 14.12.2014
Zlatá neděle- 21.12.2014

❅Veselé Vánoce 2012❅

24. prosince 2012 v 15:36 | Santice


Nastala chvíle....chvíle, kdy netrpělivě čekáme na cinkání zvonečku. Rozběhnout se a nacházet pod stromečkem dárky, uvědomit si, že právě dnes je Den s velkým D.
Dnes ráno jsme byli se sousedy v lese, dát zvířátkům něco dobrého na zoubek a potom jsme se stavili na Vařonku v jednom malém roztomilém bistru, je to už tradice. Vlastní to rodiče mé spolužačky, takže jsme se strašně něčemu chechtaly. Horší bylo, že jsme nevěděly čemu se smějem.
No zpátky k věci, každý z nás určitě čeká na večeři. Já určitě, ale nejdříve zahraji na flétnu tradiční koledy a poté i koledy cizí.Mám na to špatné vzpomínky, které se vracejí a nutí mě to smát :) No kdo z Vás má o hodně méně cukroví, než ho pekli ? My ano. Cukroví u nás hodně rychle mizí, skoro až řečeno rychlosti světla.
Je to velmi krásný pocit vědět, že je rodina pohromadě a tím se jeden dáreček z mnoha splní určitě všem.

Zapamatujte si, že Vánoce 2012 jsou jen jedny a už nikdy tady nebudou tak neztrácejte čas seděním na počítači a utíkejte se zahřát ke krbu, kde slyšíte praskání horkých polen, papejte cukroví, pijte Vaječný koňak, nebo taky horké kakao s marshmallow.
Zkrátka užijte si dnešní den jako by byl poslední :)


VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2013 PŘEJE SANTICE❅Vánoce Gabriny❅

31. srpna 2012 v 11:38 | Santice

Obvykle vstanu v 8 hodin ráno, někdy dříve, někdy později. Bývám vzhůru většinou první nebo druhá. (předběhne mě sestra) Chvíli sleduji krajinu z okna a pokud je sníh tak je mi ještě krásněji. (z mého pokoje je vidět na rozlehlé pole) Pak snídám co je zrovna po ruce (mám celiakií, takže žádnou vánočku a další podobné věci ve kterých je mouka nemůžu.) a se sestrou si zapneme televizi s pohádkami. Potom jdu já a někdy i sestra zdobit stromeček. Když sestra zrovna nezdobí, chystá si věci na trénink. Když vstane a nasnídá se i taťka, jde se sestru na trénink na který se chystala. (hraje ve světovém tenisu) Většinou se pak probudí i mamka s bratrem. Mamka mi občas taky pomůže. Dá se teda říct, že zdobení stromečku je tak trochu moje práce. :D Ale baví mě to. Minulí rok mi poprvé dovolili abych ho udělala podle sebe a sladila ho. Jinak vždycky všichni chtěli totální mix všeho, na což se mi už fakt koukat nechtělo.
Potom většinou koukám na televizi, případně dokončuji výzdobu nebo cokoliv na co nezbyl čas. Pak přijede před obědem sestra s taťkou kteří se cestou z tréninku stavili pro babičku s dědou. Obědváme pak hrachovou polévku od babičky, makovce, ořechovníky, buchty... to co jsme den nebo dva dny před Štědrým dnem pekly u babičky. Když se naobědváme a slehne nám, většinou začne bratr dělat bramborový salát a já s taťkou jdu do polí s našim psem. Když se urousení vrátíme, většinou se chvíli hřejeme u krbu nebo se díváme na TV. Potom jdu dát králíkům můj vánoční dárek pro ně- zeleninovo ovocný salát který jim připravím. Taky se věnuji ostatním zvířatům, pomáhám v kuchyni a dívám se na televizi.
Před večeří kterou máme asi tak v 5 nebo 6 hodin se jdeme obléct, upravit a připravíme stůl. Máme modlitbu se zapálením čtvrté svíčky, přípitek, houbovou omáčku, rybí polévku(kdo chce tak hrachovou), bramborový salát s kaprem. Někdy mezi tím, nevím po kterém nebo před kterým jídlem, ale máme také oplatky s medem. Během večeře taky chodí ulicemi kapela s trumpetami a dalšími nástroji. Taky mají sebou světlo pro které vždy mamka dojde na ulici. Po večeři babička nemůže vydržet a ač ji všichni přesvědčujeme, uklízí věci do myčky. :D Taky kdo chce tak si může dát cukrový které před večeří naskládáme do takových talířů nad sebou. Potom jdeme všichni děti do pokoje a naskládají se dárky pod stromeček. Dokud jsem na Ježíška věřila, taťka vždycky zapaloval venku prskavky a já se sourozenci jsme se s mamkou a babičkou nebo dědou dívali, zatímco ten co nenápadně zůstal dole naskládá dárky pod stromek, taťka až prskavky dosvítili přišel domů, zazvonil na zvoneček, pak dělal že právě přiběhl a křičel na nás že něco vidí pod stromečkem, nebo si dělal srandu že prej jsme asi zlobili, protože pod stromečkem nic není. No ale jak zazvonil zvoneček, začali jsme zpívat koledu a došly jsme po schodech ke stromečku. Dospívali jsme a všichni si poposedají kolem stromečku do sedaček. Pak se začneme se sestrou střídat v podávání dárků a rozbalujeme. :-) Když to všechno skončí, prohlížíme dárky a jíme cukroví. babička s dědou odjedou a kdo chce jde na vánoční mši do kostela, ale poslední dobou tam nikdo nechodí, protože vždycky dostaneme něco co můžeme hrát všichni a tak hrajeme a mamka babičku s dědou odváží domů, takže tam už pár let nikdo nebyl pokud vím. :D Samozřejmě celý den jsou zapnuté v rádiu koledy. ;-)
Vaše příběhy posílejte na email bile-vanoce-santice@seznam.cz

❅Vánoční den Áji❅

15. října 2011 v 15:44 | Santice


Vstávám tak kolem osmé, protože musím vyvenčit mého pejska Falca.
Nasnídám se, mívám štolu nebo vánočku, a jdeme se projít.
Nejčastěji chodíme k lesu, protože tam je dostatek sněhu
aby se mohl Falco proběhnout, miluje sníh.Potom se dopoledne díváme na pohádky, nebo jsem na PC.
Naše rodina na tradice moc není.
V poledne obědváme, většinou francouzskou rybu se speciálními kroketami.
Odpoledne se postupně zavíráme do svých pokojů a balíme dárky.
Brácha začíná už dopoledne, já tak kolem té druhé a ještě zabalím dárky taťkovi.
Mamka to nechává až tak na třetí, nebo čtvrtou. Odpoledne chodíme k našim sousedům,
nebo oni k nám.
Sedíme, pijeme punč, ujídáme cukroví. Kolem čtvrté se rozloučíme a
jdeme si lehnout k pohádkám.
Kolem páté jdu s Falcem zase ven (samozřejmě s ním chodím i v poledne, ale to není tak podstatné)
tentokrát jdeme opravdu k lesu a skoro hodinu si tam hrajeme.
Loni jsme ale nevydrželi moc dlouho, protože byla hrozná zima.
No, když jdeme domů, tak se z oken bytů linou koledy a slyšíme smažení řízku, to je paráda!
Když přijdu domů, táta už začíná smažit řízky, mamka někdy ještě balí dárky no a
Já se zase dívám na pohádky.
Potom mi rodiče přinesou všechny dárky a já je naskládám pod stromeček,
potom zasedneme k večeři,kolem té sedmé a půl osmé, a najíme se.
Potom, začne Faldík škrábat na dveře do obýváku,
Že už tam chce jít, tak se zvedneme a jdeme pro dárky.
První si to Falco nejde ten svůj a snaží se ho rozbalit. Nám ostatním s tím pomáhá taky,
při rozbalování nám v televizi hraje popelka.

Vaše příběhy zasílejte na email bile-vanoce-santice@seznam.cz

❅Vánoce Dorryssen❅

15. října 2011 v 11:20 | Santice

Když je Štědrý den, tak vstáváme celá rodinka kolem půl osmé.
Chodíme snídat vždy ve tři čtvrtě na osm. Máme vánočku nebo štolu s kávou nebo kakaem.
Mmm to je ale dobrota.
Klem té půl deváté nastrojíme stromek, no tedy já ne chci to mít jako překvapení.
Poté se oblečeme a jdeme se projít po městě, někdy musím ještě sehnat nějaký ten dáreček.
Poté se jdeme projít do kostela pro Světýlko.
Když jsme o5 doma tak maminka s táto dělají oběd, hovězí vývar nebo čočkovou polévku.
My se ségrou a bráchou jdeme stavět sněhuláky a vozím je na sáních, vždyť jsou malí.
Poté jim řeknu příběh jak nám Ježíšek přinese dárečky, jsou z toho nadšeni.
Tento rok jim řeknu i jak naděluje dárečky Santa Claus.
Kolem té 12té hodiny jdeme obědvat.
Bráška sestřička jdou na chvíli spát, ale někdy se s námi dívají na pohádky, uždibujeme cukroví.
V 17.00 se chystáme máma smaží řízky vaří hrachovku a já chystám stůl. Táta s prckama rozpalují krb.
Přesně v 18.00 usedneme ke stolu spapáme Štědrovečerní hostinu a jdeme nahoru pozorovat zlaté prasátko.
Taťka prozatím zůstane dole a otevře okno Ježíškovi.
Zazvoní zvonec a my letíme za dárkami.
Moje dárky rozbalím od nejmenšího po největší.
Potom až jsou všechny rozbalené uklidíme a díváme se na Popelku.
No takhle probíhají mé Vánoce.
Dorryssen
Vaše příběhy zasílejte na email bile-vanoce-santice@seznam.cz

❅Vánoce jsou..❅

4. října 2011 v 19:00 | Santice


Spousta z Nás neví, o čem jsou Vánoce. Děti si myslí, že o dárcích. Na ozdobený papír napíšou svá přání, které by si rády rozbalily pod stromečkem. Věří na Ježíška, kterého rodiče pustí oknem do pokoje a přinese jim všechny dárky, které napsaly na seznam. Za to dospělí už berou Vánoce jako svátky klidu. Dny, kdy si odpočinou od práce a povinností, den kdy budou se svými blízkými pospolu.
Vánoce jsou spjaty se zimním obdobím. V křesťanské tradici oslavují narození Ježíše Krista. V Česku je den zvaný Štědrý den připsán na datum 24. prosince.
K Vánocům patří nejrůznější tradice, k nimž se řadí vánoční stromek, cukroví, dárky, ale také lití olova, krájení jablka či pouštění lodiček.
Vánoce se však neslaví jen jeden den. Mezi tyto dny patří 24., 25. a 26.prosince. Tyto dny jsou oficiální státní svátek. Nazýváme je také jako Štědrý den/Boží hod (24.12.), 1. svátek Vánoční (25.12.) a 2. svátek Vánoční (26.12.).

 
 

Reklama